W dniach 24-26 maja 2023 roku w Monachium odbyła się najważniejsza, międzynarodowa konferencja poświęcona w całości udarowi mózgu.
Podczas obrad przedstawiano najnowsze doniesienia naukowe oraz badania kliniczne poświęcone tematyce udaru mózgu. Szczególna cenna była wymiana doświadczeń z innymi ośrodkami na całym świecie oraz następnie możliwość ich zastosowania w codziennej praktyce.
Na specjalnej i uroczystej Gali Laureatów najlepsze europejskie ośrodki udarowe zostają uhonorowane przez Europejską Organizację Udarową (ESO) za szczególny wkład, zaangażowanie i osiągnięcia w leczeniu udarów mózgu.
Z największą przyjemnością informujemy, że w tym roku zaproszenie na uroczystość otrzymał Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu za leczenie udarów mózgu w 2022 roku.
Jest to bardzo cenne wyróżnienie i docenienie na arenie międzynarodowej olbrzymiego wysiłku personelu szczególnie zaangażowanego w „procedurze udarowej” (O. Neurologii i Leczenia Udarów, Szpitalny Oddział Ratunkowy, Radiologia, Laboratorium, Rehabilitacja, konsultanci z innych oddziałów).
Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu jest pierwszym ośrodkiem neurologicznym w regionie kujawsko-pomorskim uhonorowanym przez międzynarodowe towarzystwo naukowe (Europejska Organizacja Udarowa- ESO) za leczenie udarów mózgu.
W całej Polsce na ogólną liczbę oddziałów udarowych (około 180) podobne wyróżnienie za rok 2022 otrzymało tylko 11 ośrodków.
Nasz szpital, na konferencji w Monachium reprezentował Koordynator Oddziału Neurologii i Leczenia Udarów -dr n. med. M. Rogoziewicz.

Skip to content