O nas

Doposażenie Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w aparaturę diagnostyczną było możliwe dzięki wsparciu firmy Roche Polska
Przenośny kardiomonitor z defibrylatorem sponsoruje firma Roche Polska.

Ośrodek szkoleniowy chirurgii kręgosłupa

Jesteśmy ośrodkiem szkoleniowym firmy DePuy Synthes Spine, Johnson & Johnson w zakresie małoinwazyjnej chirurgii kręgosłupa na oddziale neurochirurgii

Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu rozpoczął swoją działalność w 1910 r. Dziś w szpitalu pracuje około 644 osób, w tym 135 lekarzy i 261 pielęgniarek. Nasi lekarze przeszli szkolenia w wielu najlepszych akademiach medycznych w kraju i za granicą. Aktualnie posiadamy 10 oddziałów z 248 łóżkami, gdzie rocznie leczy się prawie 15 tyś. pacjentów. W Zespole Poradni Przyszpitalnych udziela się około 57 tyś. porad specjalistycznych.

Szpital posiada szerokie zaplecze diagnostyczno-zabiegowe. W zakresie diagnostyki wykonuje się ponad 500 tyś. badań laboratoryjnych i około 150 tyś. innych badań diagnostycznych w ciągu roku. W całym szpitalu wykonuje się każdego roku około 4000 operacji w zakresie chirurgii, ortopedii, urologii i neurochirurgii. Pacjenci przybywają do naszego Szpitala na leczenie stacjonarne, w oddziałach zachowawczych i zabiegowych, po porady specjalistyczne, badania diagnostyczne i inną pomoc. Szpital posiada 10 oddziałów specjalizujących się w chorobach wewnętrznych, kardiologii, hematologii, chirurgii, neurochirurgii,neurologii ortopedii, urologii, rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej oraz intensywnej terapii medycznej, 4 zakłady, 5 pracowni diagnostycznych i 13 specjalistycznych poradni. Nasi lekarze zapewniają wysokiej jakości świadczenia zdrowotne realizowane zarówno w trybie kilkudniowych jak i jednodniowych hospitalizacji. Szpital jest dumny ze swojej długiej tradycji leczenia i przyjaznego stosunku do pacjenta. Od kilku lat kładzie szczególny nacisk na rozwój poprzez innowację, naukę i badania. Wierzymy, że prawa naszych pacjentów, takie jak prywatność i zaufanie, są respektowane i przestrzegane przez wszystkich pracowników Szpitala.

Szpital zakończył wieloletni program inwestycyjny p.n. „Rozbudowa i modernizacja Szpitala Miejskiego”, finansowany przez Gminę Miasta Torunia, w ramach którego wybudowano m.in. nowoczesne bloki operacyjne. Dbając o wysoki poziom świadczonych usług sukcesywnie doposaża jednostki organizacyjne Szpitala w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną korzystając ze środków Unii Europejskiej.

Skip to content