Zasłużeni dla miasta torunianie odebrali 21 listopada 2022 r. nagrody Prezydenta Miasta Torunia za rok 2021 lub całokształt działalności. Uroczystość, tradycyjnie odbywająca się w czerwcu podczas Dni Torunia, w tym roku z powodu wybuchu wojny w Ukrainie, została przesunięta na listopad. Gala w Dworze Artusa zgromadziła liczne grono laureatów, ich rodzin i przyjaciół, przedstawicieli parlamentu, samorządu miasta i województwa oraz toruńskich organizacji i stowarzyszeń. Prezydent uhonorował swoimi nagrodami 13 osób w 11 kategoriach. 10 nagród ma charakter indywidualny, jedna zespołowy. Ideą nagrody jest wyróżnienie osób, które w sposób szczególny swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem służą Toruniowi i jego mieszkańcom oraz przyczyniają się do promowania Torunia.

Wśród nagrodzonych jest lekarz Kamil Wera – specjalista kardiologii, pracujący na oddziale Kardiologii i Intensywnej Opieki Kardiologicznej w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. M. Kopernika w Toruniu.

Kamil Wera został nominowany w kategorii Ochrona zdrowia, w tym działania w zakresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, za poświęcenie i zaangażowanie w pracę z pacjentami Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz stosowanie najnowszych metod w leczeniu COVID-19. Specjalista kardiologii, w 2021 r. pełnił w Szpitalu Miejskim funkcję kierownika Oddziału Chorób Wewnętrznych Covid-19, na którym w szczytowym momencie przebywało około 50 zakażonych osób, wentylowanych mechanicznie. W okresie pandemii dał się poznać jako lekarz kompetentny, umiejący pokonywać nieoczekiwane trudności i motywować współpracowników do wytężonej pracy w warunkach pandemii, a przy tym nieustannie podnoszący swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach z zakresu diagnostyki i zapobiegania Covid-19.

Laureatowi towarzyszyli bliscy oraz Justyna Wileńska Dyrektor Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu i dr Sergiusz Sowiński  Zastępca Dyrektora do spraw Lecznictwa.

Skip to content