Bycie pielęgniarką to prawdziwa misja. Mimo ciągłego postępu technologicznego w medycynie żaden aparat ani urządzenie nie jest w stanie zastąpić kompetencji, troski i współczucia, jakie daje człowiek pragnący służyć choremu i cierpiącemu. To właśnie pielęgniarki i położne są przy swoich pacjentach w najtrudniejszych i najważniejszych chwilach życia. Zawsze gotowe nieść pomoc, wysłuchać, powiedzieć coś ciepłego. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych jest więc znakomitą okazją, żeby docenić ich pracę, zaangażowanie i wybór wyjątkowego zawodu. Święto obchodzone corocznie 12 maja ustanowione został przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Data wybrana została nieprzypadkowo. Tego dnia urodziła się Florence Nightingale, prekursorka nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa (w 1860 roku przy szpitalu św. Tomasza w Londynie).

Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu zatrudnia 298 pielęgniarek i pielęgniarzy. Zawód pielęgniarki jest wciąż bardzo sfeminizowanym zawodem, ale w naszym Szpitalu udało się zatrudnić 12 mężczyzn. Pielęgniarki i Pielęgniarze w SSM są zatrudnieni w 11 oddziałach szpitalnych, bloku operacyjnym, poradniach specjalistycznych oraz w pracowniach i zakładach diagnostycznych.

Serdecznie dziękuje Pielęgniarkom i Pielęgniarzom pracującym w naszym szpitalu za zaangażowanie, pasję i oddanie, które przekładają się na dobro Pacjentów. Jednocześnie życzę Wam zdrowia, siły i abyście kontynuowali swoją niezwykle ważną pracę z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem.

Justyna Wileńska
Dyrektor Specjalistycznego Szpitala Miejskiego
im. M. Kopernika w Toruniu

Skip to content