Dnia 27 lutego, po blisko 26 latach sprawowania funkcji dyrektora, na emeryturę przeszła pani Krystyna Zaleska. Z tej okazji w szpitalu odbyło się uroczyste pożegnanie. Nie zabrakło momentów wzruszeń, podsumowań, a także podziękowań za wieloletnią pracę na rzecz placówki.

Krystyna Zaleska zaczęła kierować szpitalem 8.08.1994 roku. Jak sama powiedziała, podczas uroczystości, pomysł na objęcie tego stanowiska zrodził się przypadkowo, dzięki spotkaniu z doktorem Maciejem Czerwińskim. W efekcie, zupełnie niespodziewana propozycja, stała się misją na kolejne 26 lat.

Obejmując stery pani Dyrektor miała do dyspozycji 694 pracowników, 344 łóżka, a budżet w skali roku nie przekraczał 10 milionów złotych, co pozwalało na hospitalizację ok.7 tysięcy pacjentów. Obecnie, mimo mniejszej ilości łóżek, bo jest ich 230, mniejszej ilości personelu, 664 osoby, szpital przyjmuje ok. 15 tysięcy osób rocznie. Z pewnością świadczy to o dużo większej efektywności działania. Budżet natomiast zwiększył się znacząco, osiągając próg 110 milionów złotych.

Na uroczystości pojawili się przedstawiciele władz lokalnych, a także pracownicy placówki. Swoje wyrazy uznania przekazał m.im. Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, przewodniczący Rady Miasta Torunia Marcin Czyżniewski oraz radny sejmiku Przemysław Przybylski, który reprezentował wojewodę kujawsko-pomorskiego.

Odchodząca na emeryturę Krystynę Zaleską zastąpiła Justyna Wileńska, która została wybrana jednogłośną decyzją komisji konkursowej.

Skip to content