Fot. Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu

27 studentek i studentów, amerykańskich adeptów medycyny, od 8 czerwca do 26 lipca 2019 r. gościło w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wizyta studentów ze Stanów Zjednoczonych jest efektem zawartej w 2017 r. umowy o współpracy pomiędzy toruńskim szpitalem a St. Mary´s Institute for Educational Excellence, LLC, zarejestrowanym pod nazwą prawną „Atlantis”. To międzynarodowy program edukacyjny, dotyczący opieki zdrowotnej w Waszyngtonie. Misją „Atlantisa” jest promowanie kontaktów i współpracy między przyszłymi amerykańskimi pracownikami służby zdrowia a szpitalami i systemami opieki zdrowotnej na całym świecie. Uczestnikami programu są osoby w wieku 19-25 lat, ubiegający się o przyjęcie na studia medyczne. Udział w programie „Atlantis” umożliwia im zdobycie bezcennego doświadczenia, które niejednokrotnie stanowi punkt zwrotny w ich karierze.

Umowa z toruńskim szpitalem dotyczy organizacji programów stypendialnych dla osób przygotowujących się do studiów medycznych i studentów medycyny oraz innych kierunków związanych z ochroną zdrowia.

Skip to content